Noblessner Cup. Foto Ave Jäger.

Noblessneri Jahtklubi purjetamiskooli (NYCS) karikasari Noblessner Cup koosnes sel aastal kolmest võistlusest. Esimene etapp toimus kevadel mais, teine juulis ja kolmas nüüd septembris. Osalevaid võistlusklasse oli kokku kolm – optimistid, purjelauad ja väikeste laste purjelauad. Vaatamata tihedale võistluskalendrile võttis klubitaseme võistlussarjast osa üllatavalt suur hulk osalejaid. Ilmselt mängis siin oma osa sadama uhiuus slipp, ladus võistluskorraldus, maitsev lõunasöök ja hulk hinnalisi auhindu.

Artemi Zõrjanov

Optimist klassis tuli sarja võitjaks Artemi Zõrjanov. Teise koha saavutas Henri Kiiver ja kolmandaks tuli Lorna Mai Brandt. Vaid punkti kaugusele neljandaks jäi Sofia Lee Tamm. Viiendaks tõusis viimase etapiga Henri Biltse. Kõik seni nimetatud võistlejad olid Noblessneri purjetamiskooli esindajad. Esikuuiku lõpetas Sten – Oliver Lepp Uku Kuusk Purjespordikoolist (UKP). Esikuuiku vahel loositi välja ka tutikas optimisti võistluspuri. JSail võistluspurje omanikuks valis loos noore tulevikutähe Henri Kiivri.

Tutika võistluspurje võitis Henri Kiiver.

Tulemused optimist klassis:
NYC Cup I: https://bit.ly/2WUU3fh
NYC Cup II: https://bit.ly/3yKwEKG
NYC Cup III: https://bit.ly/33MaSc4
Sarja koond: https://bit.ly/3yJemcS

Johanna Lukk

Väikeste laste purjelauaklassis osales kolm noort surfarit. Lapsed olid viimasel etapil niivõrd tublid, et läbisid rõõmsalt ka juba suurte poiste raja. Võitjaks osutusid siinkohal kõik lapsed, samas järjestus oli Johanna Lukk, siis Anni Tulviste ja Uku Aksel Karma. Kõik lapsed on Noblessneri purjetamiskooli õpilased.

Tulemused laste purjelaua klassis: https://bit.ly/3naG6Ey

EST-399 Kaur Säärits

Suurte purjelaua klassis oli osalejaid ja konkurentsi palju rohkem. Siin käis tõsine andmine läbi kogu sarja. Kui esimestel etappidel oli tunda Kaur Sääritsa selget üleolekut, siis sarja viimane etapp näitas et konkurendid ei maga. Viimase etapi sõiduvõidud jagunesid juba nelja võistleja vahel. Kokkuvõttes suutis Kaur Säärits (NYCS) siiski oma võimu kehtestada võites nii etapi kui ka kogu sarja. Sarja teine koht otsustati aga viimasel etapil päris viimase sõiduga. Selle võitis vanameister Valeri Filippov (Puri), millega kaasnes ka sarja kokkuvõtte teine koht. Kolmandaks jäi seekord iga etapiga vaikselt kohti parandav Liisbeth Orav (NYCS).

Tulemused prjelaua klassis:
NYC Cup I: https://bit.ly/3btgFr8
NYC Cup II: https://bit.ly/3k57kLC
NYC Cup III: https://bit.ly/3BHiUlz
Sarja koond: https://bit.ly/36sIrRR

Etappide pildid: https://slaalom.ee/pildid/

Video (autor Karli Saul): https://youtu.be/0FTxh_LbVlU

Hea meel on tõdeda et uus võistlussari võeti nii osalejate kui korraldajate poolt hästi omaks. Noblessner Open Cup sarja toetasid Noblessneri sadam, Noblessneri purjetamiskool, Eesti Jahtklubide Liit, Flaka, Rademar.ee ja slaalom.ee.