Nädalavahetusel peeti Tallinna lähedal X Tilgu Karika Regatt. Endisest väikesadamast on tänaseks kasvanud suurregattide toimumispaik. Oldi ju 109 paadiga nädalavahetuse suurim purjeregatt Eestis ja alates teisipäevast algab samas kohas terve nädala kestev Zoom 8 klassi MM.

Mereolud Tilgus olid nädalavahetusel erakordselt tuulised. Tugevad lääne- ja loodetuuled olid parajaks katsumuseks nii osavõtjatele kui korraldajatele. Kokkuvõttes laabus kõik siiski igati juubeliregati vääriliselt. Suurematele ILCA 4, ILCA 6 ja Zoom 8 paadiklassidele peeti 7 võistlussõitu ja väiksematele Optimist klassi paatidele 6 võistlussõitu.

Helena Lee Kangur EST-193, Elle Marie Kangur EST 252, Juhan Paberit EST 400

Kõige suurem osavõtjaskond oli tavapäraselt Optimist klassis. 53 paadi seas hõivasid poodiumi kõrgemad kohad õed Helena Lee Kangur (KJK) ja Elle Marie Kangur (KJK). Kolmanda koha saavutas Juhan Paberit (ROPK). Harku valla lastest olid parimad optimistid Joosep Iljas, Mirtel Eensalu ja Marleen Poolamets (kõik TSJK).

Andrias Sepp

ILCA 4 klassis saavutas esikoha Andrias Sepp (PJK). Teise koha saavutas Meribel Vahstein (SMS) ja kolmanda Martin Lipp (ROPK). Klassis võistles 17 paati.

Henry Rauniste

ILCA 6 kassis saavutas esikoha Henry Rauniste (ROPK). Teiseks tuli Holger Rosenroth (TJK) ja kolmandaks Katariina Roihu (TJK). Võistlusel osales 15 ILCA 6 klassi sportlast.

Zoom 8

Zoom 8 kassile oli antud regatt MM testvõistluseks. MM-i eelse testregati võitis 24 osaleja seas Rasmus Randmäe (ROPK), teine Britta Maipuu (KJK) ja kolmas Martin Rahnel (PJK). Harku valla noortest oli parim Iiris Liira (TJK).

Tulemused:

Video (autor Marko Poolamets):

X Tilgu Karika Regatti toetasid Wasa Resort, Harju Elekter, Škoda Tallinn, Harku vald, Aura, Hawaiian Tropic, Kikas, Hea Vesi, Tilgu SAR, Autodisain ja slaalom.ee võistluskorraldusmeeskond.