Noblessneri jahtklubis käib noorte purjetamise õppetöö peamiselt kahes grupis. Algõpet tehakse väikestel Optimist-paatidel ja edasine tegevus jätkub noorte purjelaual Techno 293 erinevates vanusegruppides. Sellele sihtgrupile korraldab klubi igal suvel traditsioonilist purjetamissarja Noblessner Cup. Purjetamise alaliidud on Techno klassile usaldanud sarjas ka Eesti karikasarja staatuse. Lisaks on regatt avatud Raceboardidele ja kutsutud klassina osalesid seekord ka mõned olümpiaklass iQFoil esindajad.

Sarja kevadine avaetapp peeti pigem südasuvistes tingimustes. Valitsesid päikseliselt soojad ja vaiksemapoolsete tuultega olud. Optimistidele ja purjelaudadele peeti kolme päeva jooksul kokku 10 võistlussõitu. IQFoil klassile tehti kokku 7 võistlussõitu.

Hugo Oliver Tõkke

Optimistidest võitis regati Hugo Oliver Tõkke (Noblessneri Purejtamiskool NYCS). Teiseks tuli Hart Hõim (NYCS) ja kolmandaks Sten-Oliver Lepp (Uku Kuusk Purjespordikool).

Johanna Lukk

Laste Techno 293 (U13) purjelauaklassis võitis regati Johanna Lukk (NYCS). Teise koha saavutas Paul Tuubel (NYCS) ja kolmanda Helena Jõepere (NYCS).

Grita Griin

Juuniorite Techno 293 (U15) seas võitis avaregati Grita Griin (NYCS). Teise koha saavutas Pärt Evald Kullerkupp (NYCS) ja kolmandaks tuli Anni Tulviste (NYCS). Sama klassi tüdrukute arvestuse võitis Grita Griin (NYCS), teine oli Anni Tulviste (NYCS) ja kolmas Sofia Lee Tamm (NYCS).

Noorte Techno Plus klassis ja sama klassi (U19) arvestuses võitis regati Liisbeth Orav (NYCS). Teise koha saavutas Karl Henrik Loik (NYCS) ja kolmandaks tuli Georg Otto Karma (NYCS).

Liisbeth Orav

Raceboard klassis hõivas poodiumi esikoha Liisbeth Orav (NYCS). Teise koha saavutas vanameister Andrus Jõgi (Puri) ja kolmandaks tuli Georg Otto Karma (NYCS).

Jakob Tuubel

IQFoil klassi saavutas napi esikoha Jakob Tuubel (NYCS). Sama punktisummaga jäi teiseks Martin Berkmann (Black Team Estonia). Kolmandaks tuli Karl Sören Tamm (NYCS).

Tulemused:

Fotod: Karli Saul ja Enda Pärisma

Järgmised etapid:
Noblessner Cup II etapp 16-18 juuni
Noblessner Cup III etapp 14-16 august

Noblessner Cupi toetajad on Noblessneri Jahtklubi, Noblessneri purjetamiskool, Tallinna linn ja slaalom.ee võistluskorraldus meeskond. Koostööpartnerid on Eesti Purjelaualiit ja Eesti Jahtklubide Liit.