Aasta alguse päikseline ilm kinkis talisurfaritele kena hooaja alguse. Peeti Talisurfi Mängude sarja esimene etapp. Eilne prognoos oli tegelikult päris kuri – ilm kargelt külm ja tuuline. Samas kohapeal selgus, et tuul oli pigem mõõdukas ja kuiv, ning ilm päikseline. Jääd kattis õhuke lumikate. Kokkuvõttes osutus pikalt valitud tingimused ja võistluspäev hooaja sissejuhatuseks vägagi nauditavaks.

Esimesel etapil oli kohal 11 osalejat. Oli tööpäev, aga selle etapi sihtgrupiks olidki ju noored surfarid. Neil on praegu koolivaheaeg. Järgmistel etappidel sihime pigem nädalavahetusi ja vaatame ka kaugemaid asukohti.

Jaak Lukk (EST-801)

Etapi võitis pisut üllatavalt Jaak Lukk (Noblessneri Jahtklubi purjetamiskooli NYCS treener). Võimalik et Jaak oli teinud hea kodutöö või oli abiks kodujärve tundmine. Teise koha saavutas Meelis Rang (Viljandi Talisurfi Akadeemia / VTA) ja kolmanda Tõnis Salong (VTA). Naistest oli jätkuvalt parim meie esinumber Liisbeth Orav (NYCS). Teise koha saavutas Johanna Lukk (NYCS) ja kolmanda Helena Jõepere (NYCS).

Liisbeth Orav
Johanna Lukk (EST-800)

Juuniorite (U17) arvestuses võitis etapi Johanna Lukk. Teise koha sai Helena Jõepere ja kolmanda Grita Griin. Noorte (U24) arvestuse võitis Liisbeth Orav. Teiseks tuli Johanna Lukk ja kolmandaks Helena Jõepere. Kõik noored ja juuniorid on Noblessneri Purjetamiskooli (NYCS) lapsed.

Meelis Rang

Vanemate härrade, ehk grand master arvestuse võitis Meelis Rang. Teine oli Tõnis Salong ja kolmas Tõnis Volt. Kõik nimetatud härrad on Viljandi Talisurfi Akadeeemia dotsendid.

Tulemused: https://www.manage2sail.com/et-EE/event/WSG2024I#!/results?

Etapi pildid: autor Enda Pärisma

Üritust toetas kohalik surfiklubi Puri, st Kalev Allikveer. Korraldajad tänavad südamest kogu talisurfi kogukonda meeldivate kingituste eest. Kohtume peagi jääl!