Hetkel naudib kogu lähiregioon, Poolast kuni Rootsini, suhteliselt lumevaba jääd. Eesti parimad jääolud valitsesid sel nädalavahetusel Haapsalus. Selle olid üles leidnud kohalikud tõukekelgu rühmad ja uisukelgu talisurfarid. Viimastel oli Eeslahel võimalus osaleda Talisurfi Mängude järjekordsel võistlusetapil. Kiire jää ja mõõdukate tuuleolude tõttu kasutati seekord kursisõidu distsipliini, st sõideti pikemat vastu- ja allatuule rada. Heade olude tõttu peeti tavapärasest pisut enam, ehk koguni 11 sõitu.

Tõnis Salong

Kiiretes olude peetud etapi võitis ülikindlat vanameister Tõnis Salong. Teiseks tuli Koit Teder ja kolmandaks Jaak Lukk. Naiste seas oli kiireim Johanna Lukk, teine Liisbeth Orav ja kolmas Helena Jõepere.

Johanna Lukk

Juuniorite (U17) vanusearvestuse võitis Johanna Lukk. Teise koha saavutas Helena Jõepere ja kolmandaks tuli Grita Griin. Noorte (U24) arvestuse võitis Karl Henrik Loik, teiseks tuli Johanna Lukk ja kolmandaks Liisbeth Orav.

Grand master arvestuse võitis Tõnis Salong. Teiseks tuli Koit Teder ja kolmandaks Tõnis Volt.

Sarja koondis tõusis taas esikohale Jaak Lukk. Teine on hetkel Johanna Lukk ja kolmas Liisbeth Orav.

Tulemused:
Talisurfi Mängude III etapp
Mängude sarja koondarvestus

Pildid: autor Enda Pärisma

Oli hästi õpetlik etapp, sest oli mida õppida ja oli kellelt õppida. Siinkohal tänud Noblessneri purjetamiskoolile ja Viljandi Talisurfi Akadeemiale!

Kui ideaalsed olud peaks kestma, siis võib juhtuda, et uus etapp toimub juba järgmisel nädalavahetusel. Logistiliste probleemide tõttu paraku mitte kaugemal kui Harkul. Kui, siis avaldame info hiljemalt neljapäeval. Samas loodame, et kõik saavad pigem väiksema välja teenitud puhkuse.